neděle 17. listopadu 2013

Životy, které jsme ztratili

Autorka: Megan Crewe
Překladatelka: Barbora Čermáková
Vazba: brožovaná
Počet stran: 312
Nakladatelství: Egmont, 2013
Původní název: The Lives We Lost
Hodnocení obálky: 5/5

Tajemný virus téměř zničil malou ostrovní komunitu, v které Kaelyn dosud žila. Po měsících přísné karantény připlouvá k ostrovu první loď z pevniny. Ale přestože Kaelyn má velkou radost, že opět vidí svého přítele Lea, zprávy, které přináší, nejsou vůbec dobré. Virus zdecimoval i pevninu a lidé tam potřebují pomoc stejně zoufale jako ostrované.


Vláda šíření viru nezabránila, a tak už je plno nakažených i na pevnině, a už ne jen na ostrově. Už je rozšířený po celém světě. Všichni lidé prosí o pomoc, zatímco umírají.. Celý svět se teď řídí jediným zákonem a ten zní: silnější přežije. 
Jednoho dne objeví Kaelyn u svého táty klíče k výzkumné laboratoři, kde vir zkoumají. Její otec chtěl za každou cenu objevit protilék proti tomu zákeřnému viru, dokonce už ho skoro měl. Poslední dny svého života strávil v laboratoři.
Kaelyn v laboratoři objeví v krabici pár zkumavek s protilékem, který již byl odzkoušený a možná i opravdu zabírá! Rozhodne se jednat! Musí na pevnině najít někoho, kdo by toho protiléku vyrobil o hodně více. S Gameb se rozhodnou, že musí najít co nejvíce lidí, kterým by vakcína ještě pomohla. Je tu ale jen problém, ostrov začala bombardovat armáda, protože chtějí ostrov zničit a tím pádem by se zničil i zárodek viru. Co nejdříve odjíždějí z ostrova - Kaelyn, Gave, Tess, Leo, Meredith, a voják, který je proti zničení ostrovu, Tobias. Tato parta chce zachránit lidi, kteří nejsou v posledním stádiu.. Podaří se jim to? Co když je protilék nefunkční? 

O autorce: Megan Crewe se narodila v kanadském Torontu kolem konce roku 1980 a vyrůstala zde s rodiči a mladším bratrem. Vždycky milovala příběhy - když byla malá, žebrala po tátovi čtení oblíbené knihy "s hlasy," což znamenalo, že každá postava měla jiný hlas. A tak nebylo překvapením, že netrvalo dlouho, než začala tvořit své vlastní příběhy. Fantasy, sci-fi a nadpřirozené ji fascinovalo celý život, což je pravděpodobně důvod, proč tyto žánry jsou u jejích knih nejčastější. Dokončila svůj titul z psychologie na York University, ale celou dobu věděla, že romány jsou to, na co se opravdu chce soustředit.
Nyní stále žije v Torontu, s manželem a třemi kočkami. Pracuje jako behaviorální terapeut pro děti a mládež se speciálními potřebami. Ve volném čase cvičí kung-fu a ráda cestuje. Už cestovala do Velké Británie, Číny, Itálie, Japonska, Francie, Nizozemska a Turecka.

Můj názor: Toto je druhý díl série Padlý svět. Tato trilogie začíná nabírat akci a tajemné dobrodružství, což je super. Strašně se mi líbí jak je to napsané, ale musíte si na to zvyknout. Ale tak na desáté stránce si určitě zvyknete. Kniha je napsaná hovorově. Celý příběh je geniálně napsaný, a jak jsme zmiňovala už v recenzi na první díl, při čtení se budete cítit jako nakažení. Tedy alespoň já to tak měla. 
Obálka je krásná! Je tak jednoduchá, ale zajímavá, utkvěje Vám v paměti. Tato série má vlastně všechny obálky jednoduché, ale krásné. Na obrázku vidíte obálku 3. dílu, který ještě nevyšel, ale já se na něj opravdu moc těším! Knize dávám 5/5 ozubených koleček.


Děkuji nakladatelství Egmont za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách nakladatelství.

2 comments:

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang