sobota 12. října 2013

Fenomén

Autorka: Marie Lu
Překladatel: Tomáš Bíla
Vazba: vázaná
Počet stran: 344
Nakladatelství: CooBoo, 2013
Původní název: Prodigy
Hodnocení obálky: 5/5

June a Day přijíždějí do Las Vegas a nemyslitelné se stává skutečností - Elektor Primo umírá a vlády se ujímá jeho syn Anden. Republika se tak ocitá ještě o krok blíže absolutnímu chaosu. Day však ze všeho nejvíc touží zachránit svého malého bratra, a tak mu nezbyde nic jiného, než se spojit s Patrioty. Ti oběma slíbí pomoc, mají jen jednu malou podmínku - Day a June musí zabít nového vládce.
Zdá se, že je to mimořádná šance, jak změnit vývoj celé republiky, jak vyjádřit vůli tak dlouho utiskovaného národa.
Ale June si postupně uvědomí, že Anden není jako jeho despotický otec. Co když je jedinou šancí na nový začátek? Co když revoluce musí mít vyšší smysl než osobní pomstu? Co když se Patrioti mýlí?


June, ta která zradila Republiku a Day, nejhledanější zločinec Republiky se vrací! Tato dvojice se rozhodla, že navštíví Patrioty v Las Vegas, a začnou tam žít nový život. Patrioti je rádi přijmou, ale jen pod jednou podmínkou.. Když zabijí Elektora Andena. Patrioti si to představují tak jednoduše - June Elektora zblbne a Day ho před celou Republikou zastřelí.. Opravdu je to tak lehké,  jak si to Patrioti představují? Já bych řekla že ne.. Uskuteční to? A popřípadě, povede se jim to?

O autorce: Marie Lu se narodila nedaleko Šanghaje, když však začala studovat v USA na University of Southern California, usadila se v kalifornské Pasadeně.
Předtím, než se začala věnovat psaní na plný úvazek, pracovala jako umělecký ředitel ve společnosti věnující se vývoji videoher. Píše knihy pro mladé a zaměřuje se především na dystopie (fiktivní společnost, která se vyvinula špatným směrem – často do diktatury).
Její prvotina Legenda je součástí stejnojmenné trilogie a odehrává se v temné budoucnosti, kdy jsou Spojené státy rozděleny mezi dva soupeřící národy.

Ještě před knihou Marie vymyslela hru Cities of Legend, která jí prý hodně pomáhala při psaní knihy. Hru najdete ZDE a stačí jen kliknout na tlačítko ,,Hrát hru''.

Můj názor: Od začátku až do samotného konce úžasné! Stejně úžasné jako první díl Legenda. Jsem moc ráda, že jsem poznala tuto sérii. Svět, prostředí, postavy.. To všechno skvělé a promyšlené. Od Fenoménu jsem očekávala hodně a splnilo se. June a Daye jsem si hrozně oblíbila. Knize dávám s radostí 5/5 ozubených koleček, protože jsem se do této dystopické série zamilovala! Strašně moc se těším na poslední díl s názvem Champion, který vyjde v lednu příštího roku. 


Děkuji mediální společnosti Albatros media za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách společnosti.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang