sobota 21. září 2013

Venusshe (Perný týden)

Autor: Juraj Šebesta
Ilustrátorka: Katarína Slaninková
Překladatel: Milan Žáček
Vazba: vázaná
Počet stran: 208
Nakladatelství: CooBoo, 2013
Původní název: Venussha (Ťažký týždeň)
Hodnocení obálky: 3/5

Venusshe (Perný týden), komiksový román pro teenagery a jejich politováníhodné rodiče, je volným pokračováním knížky Když se pes směje. Tentokrát sledujeme příběh holčičíma očima. Lucie v něm prožívá těžký týden, ve kterém oslaví třinácté narozeniny, ale který je taky plný otázek: Odhodlá se její idol, o rok starší Lukáš, konečně k něčemu? Ale jsou tu i jiní… Merkucio z dramaťáku, Tibi… a ten kluk z parku, jak se jenom jmenuje? A co spolužačky z nepřátelského gangu? Dá se žít bez televize? A jak aspoň na chvíli uniknout před rodičovskými záchvaty? Najde si otec konečně tu práci?

Netradiční román s komiksovými vsuvkami, který si vysloužil zařazení do prestižního katalogu významných dětských knih White Raven 2013.Lucie, hlavní hrdinka knihy, prožije svůj perný týden. V tomto týdnu se stane mnoho věcí.. Lucku čekají své 13. narozeniny.
Lucce se hodně líbí kluk Lukáš, který je o rok starší, a Lucka stále čeká, jestli on udělá první krok.. Jsou tu také ale jiní kluci, kteří se jí líbí.. Například jeden kluk z dramatického kroužku - Merkucio, dále také jeden kluk z parku atd..

O autorovi: Juraj Šebesta (*1964) pracuje a žije v Bratislavě. Publikuje povídky a články v různých časopisech a sbornících. Získal cenu poroty soutěže Povídka 1996 za prózu Čakanie na zázrak. Slovenský rozhlas uvedl jeho hru Kuleha. Knižně debutoval roku 2005 sbírkou povídek Triezvenie.
Překládá také divadelní hry z angličtiny. Sestavil výběr z tvorby amerických dramatiků Sama Sheparda a Davida Mameta, stejně jako edici Contemporary Slovak drama 1-5, které vydal Divadelní ústav v Bratislavě. 

Můj názor: Wow! :) Skvělý příběh propletený komiksovými obrázky, skvěle dodává příběhu šmrnc, a tak se čtenář nechá příběhem strhnout. Příběh přesně sedí k životu každého teenagera. Kniha Venusshe je vlastně volně navazujícím druhým dílem knihy Když se pes směje, který jsem již četla a moc se mi líbil. Opravdu jsem se u knihy bavila. V knize vystupují stejné postavy jako v knize Když se pes směje, jen je tu ten rozdíl, že hlavní hrdinka je Lucka a né Tomáš. Knihu jsem měla přečtenou hned, protože se četla vážně rychle. Knihu si určitě přečtěte, protože opravdu stojí za to, a velmi Vás překvapí. Určitě si knihu ještě někdy v budoucí době přečtu, protože mně fakt hodně zaujala. Knize dávám 5/5 ozubených koleček, protože byla skvělá!


Děkuji mediální společnosti Albatros media za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na oficiálních stránkách společnosti. 

2 comments:

  1. Na knížku změním názor a možná si ji někdy přečtu :-).

    OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang