středa 28. srpna 2013

Percy Jackson: Bitva o labyrint

Autor: Rick Riordan
Překladatelka: Dana Chodilová
Vazba: vázaná
Počet stran: 384
Nakladatelství: Fragment, 2011
Původní název: Percy Jackson - The Battle of the Labyrinth
Hodnocení obálky: 5/5

Jmenuji se Percy Jackson… Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější.
Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi? Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit…

4. díl navazuje na předcházející tituly: Percy Jackson – Zloděj blesku, Percy Jackson – Moře nestvůr, Percy Jackson – Prokletí Titánů.


☼☼☼☼☼☼

Percy a jeho kamarádi se vrací po prázdninách do Tábora polokrevných.. Vše se tam mění.. Nic už není takové, jaké to bývalo.. Nastaly temné časy, a nad Olympem, ale i nad celým světem leží děsivá hrozba.. Kronos povstává, Titáni povstávají a chtějí zaútočit na Tábor polokrevných.. Jak se tam dostanou? K tomu jim poslouží chodby v Daidalově labyrintu. 
Percy a kamarádi se vydávají na tu nejhorší a nejnebezpečnější cestu, na jakou se kdy vydali.. Musí uspořádat Bitvu o labyrint.
Grover má jen týden na to, aby našel ztraceného Pana.. Mohl by se právě ukrývat v labyrintu. Přežijí všichni tu bitvu? Jak dopadne Groverovo hledání Pana? Bude Tábor polokrevných navždy zničen?

☼☼☼☼☼☼


O autorovi: Riordan se narodil v San Antoniu v Texasu. Vystudoval University of Texas at Austin a poté patnáct let učil na státních a soukromých školách v Kalifornii a San Antoniu.
Riordan je mnohonásobně oceněný autor knižní série Tres Navarre a jeho kniha The Maze of Bones se vyšplhala na první místo v seznamu bestsellerů newyorského deníku The New York Times. Knihy ze série Percy Jackson a Olympané vypovídají příběh o dvanáctiletém chlapci, který se dozví, že je synem starořeckého boha.

Riordan žije se svou ženou a dvěma syny v San Antoniu.

☼☼☼☼☼☼

Můj názor: 4. díl.. Tahle série je prostě krutopřísná! Je úžasná. Ta mytologie je prostě dokonalá. (Já vím, opakuji to už asi po desáté..) 
Postavy jsou velmi pěkně propracované a děj knihy také. V knize nechybí ani akce ani humor a zábava. 
Příběh je velmi čtivý, a nějak moc u něj nemusíte přemýšlet. Je to spíše pro mladší čtenáře, ale starší tím také nezavrhnou. Děj je předvídatelný. A hodně, opravdu hodně mně překvapil otevřený konec. Odehrává se velká bitva, která rozhodne o Táboře, a i o osudu polokrevných.. Hrozně se těším na další díl, na který se nejspíš vrhnu ještě dnes. Knize dávám krásných 9/10 hvězdiček, jelikož si tu jednu nechám na poslední díl.. :)

☼☼☼☼☼☼

 • Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí RC této knihy.
 • Knihu si můžete zakoupit ZDE.

4 comments:

 1. Já už se na tuto sérii moc těším! :))

  OdpovědětVymazat
 2. Já tu sérii zbožňuji :3 Percy je my hero a Nico je taky super! Teď mám rozečtené Bohy Olympu a napjatě čekám další díl..

  PS: Nesouhlasím s tím o starších čtenářích :oD babičce se to taky líbí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Bohy Olympu se chystám. Strašně se na ně těším. :) Já neříkám, že by se to starším čtenářům nelíbilo. :D

   Vymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang